Spoločnosť Canon zlepšuje proces tvorby obsahu virtuálnej reality pomocou nového softvéru VR

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila aktualizáciu svojho systému EOS VR v reakcii na pripomienky používateľov. Aktualizácia softvéru – verzia 1.2 – výrazne zvyšuje výkon a zlepšuje funkčnosť pri zachovaní jednoduchosti používania. Nástroj EOS VR Utility aj zásuvný modul EOS VR pre Adobe Premier Pro boli aktualizované s cieľom zvýšiť efektívnosť postprodukčného procesu. A čo je ešte dôležitejšie, nástroj EOS VR Utility teraz podporuje konverziu kompatibilných súborov RAW pri snímkovej frekvencii až 60P, takže ho môže používať širší okruh tvorcov podľa svojich preferencií.

Vylepšená funkčnosť a zvýšený výkon
Nástroj EOS VR Utility ponúka rovnaké jednoduché a intuitívne používateľské rozhranie ako pôvodný softvér, ale pridáva novú funkciu/záložku na podporu videa RAW. Táto aktualizácia umožňuje filmárom pracovať s kompatibilnými súbormi RAW a upravovať ich, a to aj pri vyšších snímkových frekvenciách 8K/60p, napríklad z fotoaparátu EOS R5C. Kombinácia 60 snímok za sekundu, 8K a vysokého dynamického rozsahu súboru RAW zaručuje vynikajúcu kvalitu obrazu a plynulý pohyb. Aby sa tvorcom obsahu pre virtuálnu realitu uľahčila práca s takýmito veľkými súbormi, softvér EOS VR Utility podporuje aj grafické karty kompatibilné so systémom EOS VR Plug-in. To urýchľuje spracovanie a konverziu, a tým aj celý postprodukčný proces.

Okrem týchto vylepšení je teraz natívne podporovaný aj hardvér Apple, čo používateľom umožňuje naplno využívať najnovšie procesory Apple a pracovať na počítačoch Mac rýchlejšie. Zásuvný modul EOS VR má aj ďalšiu výhodu v podobe režimu priority rýchlosti, v ktorom môže tvorca vykonať konverziu VR po úprave, aby skrátil čas postprodukcie.

Väčšia sloboda výberu
Softvér v1.2 poskytuje tvorcom obsahu VR aj väčšiu flexibilitu a celý rad nástrojov na podporu ich pracovných postupov. Novo pridaná podpora formátu súborov HEVC 4:4:4 s 10-bitovou farebnou hĺbkou v softvéri Windows EOS VR Utility poskytuje viac možností pre kodeky pri exporte obsahu.

Okrem toho veľmi žiadaná funkcia Lens Mask (Windows a Mac) eliminuje zobrazenie susedného objektívu pri prelínaní okrajov snímky, čím sa eliminuje ďalší krok pri konečných úpravách.