Nepodceňujte svoje ambície: ovládnite fotografovanie a videozáznamy s vysokorýchlostným fotoaparátom EOS R6 Mark II

Najrýchlejší fotoaparát EOS R

Spoločnosť Canon predstavila EOS R6 Mark II doteraz najrýchlejšia a najpokročilejšia plnoformátová bezzrkadlovka, ktorá nadväzuje na priekopnícky systém EOS R. Zariadenie s bajonetom RF dokáže snímať rýchlosťou 40 snímok za sekundu, mimoriadne presne automaticky zaostrovať aj pri slabom osvetlení a filmovať vo formátoch 6K RAW a 4K UHD. EOS R6 Mark II je najnovší model v rade zariadení na fotografovanie a prácu s filmom. Využíva bajonet RF a zvyšuje latku nastavenú fotoaparátom EOS R6 jedinečnou kombináciou vynikajúceho výkonu, výnimočnej rýchlosti, stability a profesionálnych filmových funkcií.

Canon EOS R6 Mark II

EOS R6 Mark II – hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Automatické zaostrovanie Dual Pixel CMOS AF II
  • Elektronická uzávierka 40 fps, mechanická uzávierka 12 fps
  • Sériové snímanie 30 fps v režime RAW pred uvoľnením uzávierky
  • Interná stabilizácia obrazu (IBIS) s 8 hodnotami expozície
  • 24,1-megapixelový snímač

Bezkonkurenčná ostrosť
Fotoaparát EOS R6 Mark II využíva rovnakú technológiu procesora DIGIC X, ktorá bola základom fotoaparátov EOS R5, EOS R6 a obľúbeného modelu EOS-1D X Mark III. Procesor spolupracuje s 24,1-megapixelovým snímačom CMOS. To všetko spolu s novou generáciou technológie automatického zaostrovania Dual Pixel CMOS AF II zvyšuje rýchlosť a spoľahlivosť na bezkonkurenčnú úroveň.

Fotoaparát EOS R6 Mark II dokáže sledovať a udržiavať objekty zaostrené aj pri pohybe po scéne. Pomocou zdokonalenej umelej inteligencie s hlbokým učením rozpoznáva ľudí, vozidlá 1 – teraz vrátane lietadiel a vlakov – a zvieratá, ku ktorým pribudli kone a zebry 2 . Typ objektu, ktorý sa má detegovať, možno vybrať v ponuke alebo detekciu ponechať na automatický systém v závislosti od situácie, v ktorej fotograf pracuje. Vďaka funkcii sledovania očí si používateľ môže vybrať, ktoré oko (ľavé alebo pravé) sa má pri zaostrovaní uprednostniť, a ak sa oči nedajú rozpoznať, fotoaparát EOS R6 Mark II namiesto toho zaostrí na tvár. Aj keď sa subjekt na chvíľu odvráti, systém stále sleduje jeho hlavu, a ak hlava nie je viditeľná, sleduje telo.

Fotoaparát EOS R6 Mark II sa môže pochváliť najúčinnejšou stabilizáciou obrazu na svete, s možnosťou nastavenia až 8 expozičných hodnôt 3 . Pomocou kombinovaného stabilizačného systému – v objektíve a v tele fotoaparátu – umožňuje fotografovať dlhé expozície z ruky s mimoriadnou čistotou a ostrosťou. Fotografovia môžu zachytiť celkovú atmosféru bez ohľadu na podmienky – vďaka schopnosti zaostriť bez chvenia pri hladine osvetlenia až -6,5EV 4 a rozsahu citlivosti až do ISO 102 400.

Nový rýchlostný rekord EOS R
Fotoaparát EOS R6 Mark II je doteraz najrýchlejším modelom radu EOS 5 od spoločnosti Canon. Dokáže nepretržite snímať rýchlosťou až 40 snímok za sekundu 6 – s možnosťou voľby 20 snímok za sekundu alebo 5 snímok za sekundu pri elektronickej uzávierke – a až 12 snímok za sekundu pri mechanickej uzávierke. Umožňuje preto zachytiť momenty, ktoré ľudské oko sotva zaregistruje. V porovnaní s fotoaparátom EOS R6 nový snímač znižuje skreslenie obrazu počas snímania spôsobené tzv. efektom „fringing“. rolling shutter effect, takže môžete použiť elektronickú uzávierku na zmrazenie rýchlo sa pohybujúcich objektov.

Fotoaparát EOS R6 Mark II vychádza v ústrety potrebám fotografov aj možnosťou nahrávania pred stlačením tlačidla spúšte v režime RAW Burst s polsekundovým predstihom, čo je veľkou výhodou pri snímaní nepredvídateľných objektov, od tenistov až po batoľatá. Režim RAW Burst zachytí nepretržite až 191 snímok rýchlosťou 30 snímok za sekundu a zaznamená ich do jedného súboru CR3, všetky s automatickým zaostrovaním so sledovaním objektu. Jednotlivé snímky potom môžete extrahovať pomocou softvéru Canon Digital Photo Professional alebo priamo vo fotoaparáte a uložiť ich samostatne vo formáte JPEG, HEIF alebo RAW.

Vylepšené možnosti natáčania podľa požiadaviek používateľov
EOS R6 Mark II je jediný fotoaparát vo svojej triede 7, ktorý dokáže snímať video 4K 60p UHD na celú šírku snímača so súčasným automatickým zaostrovaním Dual Pixel CMOS AF II. Všetky zábery v rozlíšení 4K sú prevzorkované z výstupu snímača 6K, čo vedie k vynikajúcej kvalite obrazu. Pre nezávislých filmárov, ktorí požadujú ešte lepšie výsledky, ponúka fotoaparát EOS R6 Mark II výstup 6K RAW cez HDMI, ktorý možno zaznamenať na rekordér Atomos Ninja V+ vo formáte ProRes.
RAW. Vďaka tomu získajú detailnejší obraz a možnosť upraviť parametre, ako je napríklad vyváženie bielej, v postprodukcii.

V režime videozáznamu môžete aktivovať 3 alebo 5-sekundový predsunutý záznam, v takom prípade fotoaparát nepretržite sníma v pohotovostnom režime, čo vám umožní zachytiť akciu skôr, ako stlačíte tlačidlo spúšte. Ideálne pre nezabudnuteľné momenty alebo nepredvídateľné scény.

Fotoaparát EOS R6 Mark II má vylepšený elektronický obvod, ktorý umožňuje dlhší čas záznamu, s viac ako 40 minútami prevzorkovaného videa 4K 60p alebo až 6 hodín videa 4K 30p v závislosti od okolitej teploty, miesta na pamäťovej karte a životnosti batérie. 8 Predchádzajúci limit 29 minút a 59 sekúnd maximálneho času nahrávania bol teda zrušený.

Inovatívny fotoaparát EOS R6 Mark II umožňuje tvorcom obsahu uspokojiť rastúci dopyt po atraktívnych snímkach a videách. Okrem iného dokáže vytvárať pôsobivé spomalené zábery v rozlíšení Full HD s podporou automatického zaostrovania rýchlosťou až 179,82 snímok za sekundu. Pri natáčaní môžete použiť tzv. falošné farby kalórií ako vodítko pre nastavenie expozície. Táto funkcia je obzvlášť užitočná v podmienkach, ktoré zvyčajne spôsobujú pretečenie. Vďaka podpore HDR podľa štandardov PQ spolu s obľúbenou gama krivkou Log 3 od spoločnosti Canon môžu filmári zachytiť pôsobivé, realistické video a využiť širšiu škálu kreatívneho vyjadrenia, aby sa divák ponoril do obrazu. Pri použití s podporovanými objektívmi EOS R6 Mark II kompenzuje fotoaparát EOS R6 Mark II aj zmeny veľkosti objektu pri preostrovaní, tzv. sústrediť sa na dýchanie, ktoré je pri natáčaní obzvlášť rušivé.

Inteligentné pripojenie na poskytovanie obsahu

Vďaka aktualizovaným technológiám Bluetooth v.5 a Wi-Fi (5 GHz) sa fotoaparát EOS R6 Mark II môže ľahko pripojiť k smartfónom a sieťam a zdieľať alebo prenášať súbory vysokou rýchlosťou prostredníctvom FTP/FTPS/SFTP – čo uľahčuje úpravy a prenos snímok v teréne. Fotoaparát možno ovládať aj na diaľku pomocou aplikácie Camera Connect a EOS Utility po pripojení k počítaču PC alebo Mac, prípadne k smartfónu cez Wi-Fi alebo vysokorýchlostný USB-C. Pre poloprofesionálnych fotografov a tvorcov obsahu je predkladanie prác rovnako dôležité ako zachytávanie obrázkov a videí. Fotoaparát EOS R6 Mark II podporuje automatický prenos obrazových súborov zo zariadenia na cloudovú platformu image.canon, kde ich možno jednoducho zdieľať a tlačiť.

Fotoaparát EOS R6 Mark II možno používať ako webovú kameru na počítačoch PC a Mac s aplikáciami na videohovory, ako sú Skype, Zoom alebo Teams, bez potreby inštalácie ďalšieho softvéru. Táto funkcia plug-and-play funguje so štandardnými ovládačmi USB Video Class (UVC) a USB Audio Class (UAC), ktoré sú súčasťou operačných systémov Windows a macOS. Kamera poskytuje lepšiu kvalitu obrazu v porovnaní so štandardnými počítačovými webovými kamerami, čo je ideálne na vytvorenie dobrého dojmu počas videohovorov.

Nástroj na vyjadrenie tvorivého zámeru
Fotoaparát EOS R6 Mark II si zachováva pohodlné a ergonomické ovládanie modelov EOS a EOS R, takže prechod na nový model je pre doterajších používateľov úplne jednoduchý. Multifunkčné rozhranie novej generácie umožňuje používať fotoaparát EOS R6 Mark II s novým sortimentom príslušenstva vrátane novo predstaveného blesku SPEEDLITE EL-5. Toto príslušenstvo možno používať bez káblov a v niektorých prípadoch aj bez batérií.

Telo je veľmi odolné, ako je to u zariadení Canon zvykom, a odolá aj nepriaznivým poveternostným podmienkam. 3,69-megapixelový elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením a snímkovou frekvenciou 120 snímok za sekundu poskytuje krištáľovo čistý obraz pri fotografovaní aj natáčaní videa. Okrem toho fotoaparát EOS R6 Mark II zdedil po fotoaparáte EOS R3 funkciu optického hľadáčika na podporu zobrazovania, ktorá poskytuje prirodzený obraz s detailmi v tieňoch a svetlách, dobrú viditeľnosť v tmavých oblastiach a gradáciu. Fotoaparát EOS R6 Mark II je tiež kompatibilný s rovnakými batériami LP-E6 a batériovým gripom, aké sa používajú v modeli EOS R6, ale pri použití LCD displeja sa životnosť batérie predlžuje približne o 50 %.

Aplikácia Canon Camera Connect
Súčasne s uvedením fotoaparátu EOS R6 Mark II spoločnosť Canon oznamuje aj aktualizáciu aplikácie Camera Connect, ktorá má nový vzhľad, vylepšené možnosti pripojenia a jednoduché ovládanie. Tretia verzia aplikácie vytvára centrálny portál, z ktorého môže používateľ ľahko pristupovať k ďalšiemu softvéru a službám Canon vrátane aplikácie pre tlač alebo cloudovej služby image.canon. Pomocou aplikácie môžu používatelia pripojiť svoj fotoaparát Canon k smartfónu alebo tabletu a používať ho ako diaľkové ovládanie, upravovať, sťahovať a zdieľať snímky v teréne a dokonca sťahovať aktualizácie firmvéru pre svoj fotoaparát.

Spoločnosť Canon dnes tiež uvádza na trh teleobjektív RF 135 mm F1,8L IS USM s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ktorý je ideálny na portrétnu fotografiu pri slabom osvetlení, a výkonný blesk SPEEDLITE EL-5 na svadby a podujatia.

Ďalšie podrobnosti o fotoaparáte EOS R6 Mark II nájdete tu:
https://www.canon.cz/cameras/eos-r6-mark-ii/